Poznáme víťazov prvých oficiálnych Majstrovstiev Slovenska NAY Masters 2018 s dotáciou 2000 Eur!

Tento víkend sa konali historicky prvé oficiálne Majstrovstvá Slovenska v plážovom tenise NAY Masters 2018. Organizátor SAPT Bratislava zvolil populárne miesto na zakončenie sezóny, Magio Pláž a mal pripravený bohatý program s exhibíciu známych osobností a vystúpením repera Majself a Grizzly.

NAY Beach Tennis Masters 2018 (Foto: Marián Slezák)
Mužskej kategórie sa zúčastnilo 9 dvojíc a ženskej 5. Prítomní boli všetci najlepší beachtenisti zo Slovenska vrátane Kataríny Páleníkovej (25. ITF) Denisy Antolíkovej (326. ITF) Petra Abaffyho (328. ITF) Adama Karlubík (573. ITF) a Adama Kakula (1093. ITF). Ale aj úspešné reprezentantky v tenise Kristína Kučová a Šantal Škamlová.

Keďže tento rok bol prvý oficiálny pre beach tenis na Slovensku, hráči nemali pridelený žiaden rebríček (ITF sa ešte nezohľadňoval) a v pavúku sa mohli na seba vylosovať ľubovoľné páry. Favoritmi turnaja mužov boli Kakula s Karlubíkom a svoju reputáciu aj potvrdili víťazstvom vo finále nad Matúšom Hrabovským a Tomášom Kohajdom 6:2 6:2. Najviac sa síce potrápili v prvom kole kde vyradili druhý, podľa očakávaní, favorizovaný pár Peter Mick a David Mikula 6:4 6:3. Tretí skončili Martin Blaho a David Šramko, ktorí podľahli finalistom ale vo vzájomnom súboji o tretie miesto zvíťazili nad Petrom Abaffym a Karolom Sawickým 6:0 6:3. Ďalší hráči, ktorí mohli zamiešať poradie, Peter Miklušičák, Roma Sawický a Karol Sawický hrali každý s novým partnerom a ich debutový štart nebol až taký úspešný oproti zohratým dvojiciam.

Víťazi muži: Adam Kakula a Adam Karlubík (Foto: Marián Slezák)
V ženskej súťaži sa hrala skupina každý s každým a takisto favorizovaný pár podľa medzinárodného rebríčka Denisa Antolíková a Katarína Páleníková naplnili svoje predpoklady a získali najväčší počet víťazstiev v skupine. Druhé skončili Lucia Poláková a Nikola Vajdová a tretie naše známe tenistky Kristína Kučová a Šantal Škamlová. Najmä v súťaži žien bolo vidieť, že beach tenis je špecifická hra a nie len tenis na pláži. „V beach tenise sa hráči hýbu inak ako v klasickom tenise, takisto takticky sú tieto dva športy veľmi odlišné. Cit pre loptu, ktorý väčšina úspešných tenistov má, na začiatku pomáha, ale zápasovú skúsenosť a tréning práve na pieskovom kurte si nedokáže osvojiť len tak za pár minút ani najúspešnejší tenista.“ Katarína Páleníkova
Víťazky ženy: Denisa Antolíková a Katarína Páleníková  (Foto: Marián Slezák)
Aj keď beach tenis je šport na pláži, pod slnkom, tento rok organizátorom počasie tieto podmienky nedoprialo, priam ich tak povediac otestovalo v akých podmienkach je možné odohrať turnaj. „Hralo sa prakticky stále v daždi, mali sme asi 2 hodiny zápasov v suchu, ale okrem toho to boli veľmi bojové podmienky. Stávalo sa že hráči museli zutekať z kurtu pod silným lejakom, niekoľko krát za zápas, ale ani to ich neodradilo od bojovnosti a zápalu pre tento rýchlo rastúci šport.“ Peter Miklušičák Jediná vec čo organizátorov mrzí je že sa nestihol odohrať turnaj zmiešanej štvorhry na ktorú sa mnohí hráči veľmi tešili. „Museli sme uprednostniť oficiálne disciplíny a sme radi že sa nám podarilo odohrať Mastrovstvá v riadnom čase.“ Jakub Omerovič, riaditeľ turnaja. Podmienky bohužiaľ ovplyvnili aj zábavný program turnaja a exhibícia známych hráčov a osobností sa kvôli dažďu nekonala. Naopak vystúpenie Majselfa & Grizzlyho bolo príjemným spestrením aj tohoto upršaného podujatia.

Organizátori by sa chceli poďakovať najmä sponzorom Nay a Plastex za poskytnutie finančnej dotácie na turnaj a hráčom, ktorí ukázali nezlomnosť a bojovali nielen so súpermi ale aj s podmienkami.

Fotky z Majstrovstiev nájdete aj na Nay Beach Tennis Tour (Foto: Marián Slezák)
Týmito Majstrovstvami sa oficiálna sezóna na Slovensku končí, ešte sa budú konať exhibičné turnaje, ktoré môžete sledovať na našej stránke, alebo facebookových stránkach Beach Tennis Academy Slovakia a Beach Tennis Bratislava.
Počas zimnej sezóny môžete sledovať našich reprezentantov na turnajoch v južnej Amerika a Karibiku, alebo aj bližšej Barcelone kde sa o nedlho chystajú.
« z 7 »

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *