Čo je PLÁŽOVÝ TENIS

Hľadáte nový, zábavný a rekreačný šport na leto?

VYSKÚŠAJTE PLÁŽOVÝ TENIS

Čo je plážový tenis si najlepšie pozrieť v akcii:


Beach tenis, alebo plážový tenis je kombináciou tenisu a beach volejbalu, no mnohým tento šport pripomína aj badminton. Hrá sa na piesku, ihrisko má rozmery beach volejbalového so sieťou vo výške 170cm a menšími očkami, aby loptičky neprelietavali na druhú stranu. Rakety na beach tenis sú kratšie ako tenisové a na rozdiel od klasických nemajú výplet, ale sú plné (pripomínajú pálky na padle). Loptička s ktorou sa hrajú oficiálne turnaje je rovnakej veľkosti ako tenisová, ale pod nižším tlakom (lopty na beach tenis sa používajú aj v klasickom tenise – stage 2 oranžové – pri trénovaní detí).
Skóre: oficiálne sa hrá na dva víťazné sety ako v klasickom tenise. Sú tu však dva rozdiely:
1. podávajúci má iba jedno podanie a môže podávať spoza celej šírky zadnej čiary do celého kurtu na druhej strane.
2. nehrajú sa výhody – pri zhode sa hrá rozhodujúci bod po ktorom je „game“

Hráva sa najčastejšie štvorhra (oficiálna disciplína ITF turnajov a ITF rebríčka), ale populárne sú aj zmiešaná štvorhra a dvojhra, ktoré sa považujú za exhibičné, ale na niektorých turnajoch sú aj tie ocenené s prize money.
História novodobého beach tenisu má korene v Taliansku v okolí Ravenny, región Emilia Romania z kade pochádzajú aj momentálne najlepší hráči sveta. Z Talianska sa beach tenis postupne rozširuje do okolitého sveta.

Medzinárodné turnaje:
ITF (International Tennis Federation) od roku 2008 zastrešuje najviac medzinárodných turnajov v beach tenise s ITF Beach Tennis Tour. Najprestížnejšie turnaje ITF sú Majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú už niekoľko rokov v prímorskom meste Cervia v Taliansku v okolí Ravenny, Majstrovstvá Európy v rôznych krajinách Európy, PanAmerické Majstrovstva v Južnej Amerike a Majstrovstvá sveta teamov, posledné roky sa konali v Moskve.
ITF turnaje majú rôzne dotácie od turnajov s dotáciou $50,000 až po turnaje bez „prize money“ a svetový ITF rebríček má vyše 3000 hráčov.

Na hlavnej stránke na našom portáli nájdete novinky a informácie o dianí v plážovom tenise na Slovensku aj v zahraničí, informácie o turnajoch domácich i medzinárodných, informácie o tréningoch, súťažiach, akciách a iných podujatiach.
Ponúkame pravidelné správy z turnajov, doma aj v zahraničí, videá a zostrihy z turnajov v exotických destináciách, tipy na trénovanie a zlepšovanie sa.

Akadémia BTAS ponúka informácie o pravidelných tréningoch, tréneroch ich a aktivitách Beach Tennis Academy Slovakia možete nás nájsť aj na Facebookovej stránke „Beach Tennis Academy Slovakia

Sme priamy zdroj najčerstvejších správ zo sveta plážového tenisu.

Snímek obrazovky 2016-02-16 v 12.07.11 PM         logo_CLR_SF-2               EasyTennis