ITF Beach Tennis

International Tennis Federation (ITF) zastrešuje turnaje v plážovom tenise po celom svete. Okrem medzinárodných turnajov rôznych kategógií a dotácií, usporadúva aj najprestižnejšie Majsrovstvá Sveta, Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá Sveta Družstiev.

ITF Beach Tennis vedie svetový rebríček obnovovaný každý týždeň do ktorého sa zarátavajú body získane na ITF turnajoch.

Turnajová listina ITF medzinárodných turnajov.

Prihlásiť sa na ITF medzinárodný turnaj môže hráč zaslaním „Entry Form“ kontaktnej osobe konkrétneho turnaja.

Všetky informácie o ITF turnaji nájde hráč na „fact sheet“ pri každom turnaji zahrnutom v ITF temínovej listine. Na tomto dokumente sa nachádza dátum do ktorého sa treba prihlásit, prípadne odhlásiť, kontakt na ktorý treba poslať „Enrty Form„, kontakt národnej asociácie krajiny v ktorej sa turnaj koná (väčšina krajín, vrátane Slovenska, má ako národnú asociáciu pre plážový tenis národnú tenisovú asociáciu (u nás STZ), ktorá je členom ITF), miesto kde sa turnaj koná, odporúčania na najbližšie letisko / vlakovú stanicu, odporúčania na hotel a informácie ohľadne konania zmiešanej štvorhry a dvojhry (tieto disciplíny zatiaľ nie sú zahrnuté do ITF rebríčka a sú označované ako exhibičné).

ITF turnaje organizované Slovenskou Asociáciou Plážového Tenisu v Bratislave na Magio Pláži.

Na turnaje ITF sa môže prihlásiť aj neregistrovaný hráč. ITF Beach Tennis Tour nepožaduje žiadnu špeciálnu registráciu u národnej alebo medzinárodnej asociácie.