Prvý krát na Slovensku v Bratislave, dva medzinárodné ITF turnaje na Magio Pláž vyhrala slovenka!

18. a 19. Júna Slovenská Asociácia Plážového Tenisu organizovala dva ITF turnaje v Bratislava na Magio Pláži. Bol to prvý ročník Magio Pláž Open. Účasť bola bohatá na slovenských a hlavne zahraničných beach tenistov. V Bratislave súťažili hráči z 11tich krajín sveta, USA, Mexika, Talianska, Španielska, Francúzska, Slovinska, Maďarska, Poľska, Rakúska, Čiech a Slovenska

.jony

Darilo sa hlavne favorizovaným hráčom a hráčkam, medzi nimi aj slovenke Kataríne Páleníkovej (40), ktorá si spolu s partnerkou taliankou Natasciou Sciolti „odniesla“ oba dva tituli.nata kate

Katarína Páleníková a Natascia Sciolti

Slovensko-taliansky pár už spolu vyhral 3 turnaje pred Bratislavou. Tu ich dvakrát vo finále potrápili maďarky Aniko Kovacs a Monika Erdelyi. Prvý turnaj vyhrali slovenka s taliankou 3:6 6:3 6:1 a druhý 6:7 6:4 6:2.

V mužskej súťaži sme videli tak isto jeden víťazný pár. Rebríčkovo najvyššie postavený hráč španiel Gerard Rodriguez (27) potvrdil svoje postavenie favorita a spolu s krajanom Marti Magrinom porazili vo finále najprv čechov Jana Macka a Vojtecha Dohnala a na druhom turnaji rakušanov Martina Schmidta a Daniela Kahra.IMG_2643

Gerard Rodriguez a Marti Magrina (obaja ESP)

Ďalším slovákom sa darilo najmä v ženskej štvorhre. Denisa Antolíková a Zuzana Ládiová získali 4. miesto na prvom turnaji 18. Júna. U mužov sa  Adam Karlubík a Adam Kakula porebojovali na oboch turnajoch do štvrťfinále kde stroskotali oba razy proti prvým nasadeným.

d a z

Denisa Antolíková a Zuzana Ládiová

nahitza

Rebeka Zálešáková (SVK) a Nahitza Macko (USA)

Jony Banos (MEX) Emmanuel Sorroche (ESP)IMG_6179

Gerard Rodriguez Marti Magrina vo finále 19. JúnaIMG_6164Finalisti 18. Júna: český pár Vojtech Dohnal a Jan Macko

IMG_6142

Ženské finalistky a víťazkyIMG_2379

Mužský víťazný pár a hlavná rozhodkyňa Viktória Višnovská (v strede)IMG_2380IMG_2376

Mužský a ženský víťazný pár, hlavná rozhodkyňa z ľava: Gerard Rodriguez, Marti Magrina, Viktória Višnovská (rozhodkyňa), Katarína Páleníková, Natascia Sciolti