Las Palmas, Grand Canaria prvý $15,000 ITF turnaj

Účasť na turnaji potvrdila, že sa jedná o zatiaľ najvyššie dotovaný turnaj v sezóne. V mužskom pavúku z prvej desiatky v ITF chýbli iba dvaja hráči, 8. a 9. brazílčania. V ženskom pavúku sa zúčastnili všetky hráčky prvej desiatky.

U mužov nakoniec zvíťazili talian Alessanrdo Calbucci a domáci Antomi Ramos Viera.

Úryvky zo semifinále a finále si môžete pozrieť tu.

V ženskej súťaži pomerne prekvapivo zvíťazili talianky Flaminia Daina (7.)  a Martina Corbara (14.), ktoré po ceste do finále zdolali aj našu jednotku Katarínu Páleníkovú (43.) s taliankou Nausicou Pesari (123.), potom favorizované krajanky, Bacchettu (6.) a Cimatti (4.) a v semifinále svetové jednotky Diaz a Biglmaier. Finále bolo čiste talianske proti Eve D’elia (5.) a Giulii Gasparri (3.)

Úryvky z finále môžete zhliadnuť tu.

Mongat (Barcelona) $0 23. – 24. 4.

Pred cestou na Kanárske ostrovy sa naša jednotka išla rozohrať na turnaj nižšej kategórie do predmestia Barcelony. Tu Katarína Páleníková po boku talianky Natacii Scioltiovej zvíťazili pomerne hladko všetky zápapsy. V semifinále ich najviac portápili španielky Miranda a Escandell, slovensko talianska dvojica vyhrala 6:3 6:4. Vo finále zdolali francúzsky pár 6:1 6:1. Gratulujeme!