Karibské jesenné turné: Slovensko 3 zo 4roch ITF turnajov!

Na začiatku novembra sa väčšina beach tenistov sťahovala do Karibiku. Odohrávali sa tu ITF turnaje na dovolenkových ostrovoch St. Bartholomej a St. Martin ako aj Panamerické majstrovstvá (ekvivalent Majstrovstiev Európy pre američanov) na Arube.

Slovenský beach tenis už tradične reprezentovala Katka Páleníková (37) po boku francúzsky Julie Labrit (25) a spoločne zvíťazili na všetkých turnajoch okrem jedného!

Na St. Barth, ako ho domáci nazývajú, sa konali ITF no prize money a ITF 6,500 USD. V oboch turnajoch sa vo finále stretli rovnaké páry. Prvý dopadol úspešnejšie pre slovenku, keď so svojou pratnerko porazili francúzsky pár z Reunionu Pauline Bourdet (22) a Julia Coll (33) 5:7 6:3 6:3. Na druhom turnaji boli zase úspešnejšie francúzsky Bourdet a Coll a vyhrali 6:4 7:5.

Mužské zastúpenia bolo silné, prezentovali sa páry ako Alessandro Callbucci (2) Mark Bonfigli (84), Regis Curtois (16) a Ivan Syrov (14) Denis Valmori (23) a Massimo Mattei (33), Ramon Guedez (40) a Ali Colmenares (43) a Vladimir Helmut (76) a Carlos Rivera (94).

Prvý turnaj zvíťazili američania Portorikánskeho pôvodu Rivera a Helmut a druhý triumf išiel do rúk rusa Syrova a francúza Curtoisa. Na oboch turnajoch boli finalisti venezuelský pár Guedez a Colmenares.

Potom sa hráči presúvali na St. Martin kde sa konali ďalšie dva ITF turnaje, jeden no prize money a druhý 2,500 USD. Tu už v ženskej súťaži slovensko francúzsky pár nič nezastavilo a Páleníková a Labrit vyhrali oba turnaje nad Silviou Zanuttini (79) a Barborou Jilkovou (62) vo finále v oboch turnajoch na dva sety.

V mužskej súťaži zvíťazili na prvom no prize money bratia Porry Porry z Martiniku a na druhom, 2,500 USD dotovanom turnaji taliani Valmori a Mattei nad Syrov a Curtois.