ITF sústredenie Costa Brava 2016

Slováci prvý raz v hojnom počte v Španielsku

Beach Tennis Academy Slovakia zorganizovala sústredenie s výjazdom na medzinárodné turnaje do Španielskej Costa Brava.

20. 8. 2016: zatiaľ najúspešnejší pre slovenských beach tenistov na ITF!

Dnes sa našim beach tenistom darilo najviac za celý týždeň. Po počiatočných kolách sme síce videli pár zvesenych hláv, keď Roman Sawicki a Jordi Santana nedokázali dotiahnuť prevrat svojho zápasu do víťazného konca, po tom čo vyrovnali v treťom sete proti domácim hráčom z 2:5 na 5:5, ale skončili na ich raketách 0:6 7:6 5:7.

Adam a Adam, ako ich tu Španielsky hráči už poznajú si poradili so svojimi súpermi v prvom kole. V druhom im však los až tak neprial a narazili na svojich premožiteľov z predošlého turnaja, prvých nasadených Gerarda Rodrigueza s krajanom Saolom. Podľahli v dvoch setoch.

IMG_4439

Nováčikovia na ITF turnajoch Peter Schlosser a Zeno Kapišinský nestačili na francúzskych súperov v prvom kole a podľahli v dvoch setoch.

IMG_4382

V ženách sa Densa Antolíkova a Soňa Gewisslerová sa stretli s Beky Zálešákovou a Luciou Polákovou hneď v prvom kole. Šťastnejšie zo zápasu odchádzali Lucia a Beky keď premohli krajanky 7:6 6:2. Pre Beky to bola prvá výhra na ITF turnaji. S Luciou potom podľahli domácim španielkam, vysoko umiestneným hráčkam v ITF, v druhom kole. Domov si však odnášalú cenné body a kopu skúseností.

IMG_4405

Slovenky po vzájomnom zápase: víťazky Beky a Lucia!!

IMG_4398

IMG_4399

IMG_4392

Denisa a Soňa

IMG_4387

Lucia Poláková – forehand atack

Katarína Páleníková a Natascia Sciolti prekonali svoje súperky v prvom aj v druhom kole hladko na dva sety a pokračujú v súťaži aj v nedeľu, kedy si ich budeme môcť pozrieť v semifinále.

IMG_4448

IMG_4454

Všetky páry, ktoré vypadli v prvom kole sa zúčastnili turnaja útechy. tu sme mali nesmierny úspech v oboch súťažiach. U mužov Roman a Jordi a u žien Denisa a Soňa sa prebojovali až do finále a podali skvelé výkony!!!

Roman s Jordim v úteche strieborní!Tesne podľahli domácim hráčom 6:7 2:6 a 5:10 v supertiebraku.

IMG_4450

Prvý z prava Jordi a Roman

IMG_4361

Denisa a Soňa podľahli vo finále španielkam v dvoch setoch.

IMG_4390

Denisa Antolíková

Všetkým beach tenistom gratulujeme za úspechy!

V nedeľu 21.8. 2016 je na programe semifinále a finále hlavnej súťaže kde si Katarína Páleníkova zahrá po boku talianky Natascii Sciolti.

Zároveň sa začína súťaž mixu, kde sa predstaví Beky Zálešaková s francúzskym partnerom, Denisa Antolíkova s Adamom Karlubíkom a Soňa Gewisslerova s Peťom Schlosserom.

Všetkým držíme palce!!!

IMG_4410

IMG_4443

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *